دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
هواللطیف
سلام به همه دوستان علاقمند به انیمیشن سه بعدی
با یک عذر خواهی ویژه ازهمه دوستانی که به وبلاگ من سر زدند و با صفحه خالی مواجه شدند.
حقیقتا آنقدر سرم شلوغ بود که چند وقتی نتونستم به وبلاگ سر بزنم.
من سعید مددی هستم و تو این وبلاگ تصمیم دارم به همه سوالهای دوستان در زمینه انیمیشن سه بعدی تا حدی که می تونم جواب بدم و با مطالبی که اضافه می کنم سعی می کنم به اطلاعاتتون اضافه کنم. امیدوارم اطلاعات ناچیز من کمکی باشه برای اونایی که دوست دارند کمی با این هنر نوین آشناتر بشن.
من حدودا 7 ساله که در این زمینه فعالیت میکنم و در کرمان سرپرست یک تیم خیلی خوب از بچه های علاقمند به این حرفه هستم و امیدوارم به نوبه خودم به پیشرفت انیمیشن کشورم کمک کنم.
نرم افزار اصلی مورد استفاده ما نرم افزار مایا هست که تقریبا تمام کارهامون رو با اون انجام دادیم. اما اگر هر سوالی براتون پیش اومد امیدورام بتونم کمکتون کنم.
در ابتدا با نرم افزار مکس (3dstudio max) کار میکردم که چند سالیه اونو کنار گذاشتم ولی هنوز یه چیزایی یادم هست. فتوشاپ هم که این روزها اگه کسی بلد نباشه بهتره وارد حیطه گرافیک کامپیوتری نشه. زیبراش ZBrush ، کامبوسشن Combustion، و چند تا نرم افزار دیگه هم نرم افزارهایی بودن که متاسفانه یا خوشبختانه کمی بلدم. متاسفانه از این جهت که یک کار خوب وقتی به نتیجه میرسه که هر کدوم از اعضای تیم سازنده اون با کار تخصصی وارد اون بشن و هر کدوم یه قسمت رو به عهده بگیرن. ولی به دلیل عدم توجه به این صنعت در ایران، اغلب کسانی که در این حرفه فعالیت میکنند، مجبورند چند وظیفه رو با هم انجام بدن تا بتونن یک کار رو جمع کنند.
در ضمن تیم ما داره روی یک سریال انیمیشن 13 قسمتی با زمان هر قسمت 10 دقیقه برای مرکز کرمان و به سفارش سیمای مراکز کار میکنه که فکر میکنم تا اواخر امسال آماده پخش بشه.
موضوع کار هم فکر کنم جالب باشه. دو تا پسر بچه شیطون که با دستگاهی که اختراع می کنن یه بنده خدایی رو میفرستن زمان گذشته و برای اینکه برش گردونن کلی ماجرا دارن.
بگذریم. نیومدم تا از در و دیوار شکایت کنم یا اطلاعاتم رو به رخ کسی بکشونم. خواهش میکنم بدون هیچ وقت تلف کردنی هر سوالی داشتید بپرسید. با تمام وجود و بدون هیچ چشمداشتی در خدمتم. اگر استقبال خوب باشه سعی میکنم آپدیت مطالب رو روزانه کنم.دسته ها :
جمعه پانزدهم 3 1388
X